Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Навпроти головного входу суду наявна зручна стоянка для автомобільного транспорту спеціально для людей з інвалідсністю, з наявним знаком.
Вхід до приміщення Придніпровського районного суду м. Черкаси обладнаний з урахуванням державних будівельних норм стаціонарним пандусом і кнопками виклику відповідальних осіб, а також табличками з відповідною інформацією про пандус, кнопку виклику, напрямок руху для маломобільних груп населення, розташованими на прийнятній для маломобільних груп населення висоті (у т.ч. для інваліда на візку).
На центральному вході нанесено спеціальне маркування для людей із вадами зору у місцях можливої небезпеки:
Приміщення Будинку правосуддя обладнано ліфтом.
Коридори просторі, предмети інтер’єру не ускладнюють пересування людей з інвалідністю. Є зручні місця для написання документів та очікування.
У суді забезпечено безперешкодний доступ до залів судових засідань.
На першому поверсі також встановлено інформаційний термінал, скориставшись яким можна отримати дані про стан розгляду справи, прийняте рішення, дату судового слухання, номери телефонів суду тощо.
Також громадяни чи їх представники можуть скористатись функціоналом веб-порталу: «Судова влада України» для отримання копій судових документів в електронній формі.
Крім того, у суді встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань між судовими установами в режимі відео конференції. В Придніпровському районному суді обладнано три зали судових засідань системами відеоконференцзвязку.
Також, для маломобільних груп населення державою гарантовано право на безоплатну правову допомогу. Підстави та порядок надання визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу». На офіційному сайті Придніпровського районного суду м. Черкаси громадяни можуть скористатися розділом «Громадянам» - «Безкоштовна правова допомога»:
Придніпровський районний суд м. Черкаси прагне створити сприятливі умови, які дадуть можливість особам з обмеженими фізичними можливостями ефективно реалізовувати свої права та свободи людини і громадянина. Актуальним залишається і питання законодавчого закріплення норм, які б стосувалися порядку ознайомлення з матеріалами справ незрячими громадянами, підготовки сурдоперекладачів та інших заходів спрямованих на забезпечення доступності правосуддя для інвалідів.
Шановні громадяни похилого віку, а також з обмеженими фізичними можливостями! Запропоновані судом заходи засновані на повазі до Ваших прав і спрямовані на пошук можливостей, створення та підтримку відповідних умов, що, сподіваємось, дозволить забезпечити безперешкодний доступ до правосуддя, адже захист та підтримка прав полягає не лише у наданні певних особливих умов доступу до правосуддя, але і в прийнятті заходів для зміни поведінки та відношення до Вас!
Ми відреагуємо на всі Ваші зауваження та пропозиції!