flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз роботи прес-служби Придніпровського районного суду м. Черкаси за 2019 рік

АНАЛІЗ

роботи прес-служби Придніпровського районного суду м. Черкаси за 2019 рік

 

   17 січня 2020 року                                                           м. Черкаси

Концепція інформаційно-комунікаційної стратегії Ради суддів України визначила серед пріоритетних завдань судової влади - налагодження комунікацій із журналістами та суспільством.

До структури Ради суддів України було включено Комітет з питань комунікації (в тому числі ЗМІ). У кожному суді запроваджено посаду прес-секретаря (головного спеціаліста із забезпечення зв’язків із засобами масової інформації).

Рішенням Ради суддів України № 14 від 12 березня 2015 року рекомендовано у кожному суді обрати суддю-спікера (у місцевих судах – не менше одного судді, в апеляційних – не менше двох суддів).

11 серпня 2017 року при Вищій раді правосуддя створено Прес-центр.

Комунікаційна стратегія Придніпровського районного суду  м. Черкаси, зокрема і на 2019 рік, затверджується зборами суддів судової установи. ЇЇ мета - підвищення рівня довіри громадян до суду, побудова якісного діалогу судової установи  зі ЗМІ та громадянами.

Основна мета комунікації-зробити діяльність суду зрозумілою, доступною, повернути йому статус авторитетного арбітра суспільних спорів, протистояти тиску та впливу.

Задля широкого та системного висвітлення діяльності суду в засобах масової інформації, забезпечення авторитету правосуддя, гарантування права громадян на інформацію та підвищення рівня обізнаності населення про діяльність судової установи діє прес-служба. До складу прес-служби входять: голова суду, суддя-спікер, керівник апарату, прес-секретар.

Висвітлювати офіційну позицію від імені суду, надавати спеціальні професійні коментарі щодо розгляду справ у судовій установі доручено судді-спікеру – В’ячеславу Піковському, якого обрано 07.10.2016 року зборами суддів нашого суду.

З 15.05.2019 року  Бєляєву Анну Миколаївну було призначено на посаду прес-секретаря суду. Керівник апарату судової установи - Леся Валеріївна Дзюман координує організацію роботи по взаємодії суду зі ЗМІ, а також є модератором сторінки Придніпровського районного суду м. Черкаси у соціальній мережі Facebook.

У суді ведеться Медіа-карта – документ, в якому постійно фіксуються й оновлюються всі істотні відомості про ЗМІ (національні, регіональні), з якими є можливість співпрацювати судовій установі в регіоні.

Протягом 2019 року на офіційному сайті Придніпровського районного суду м. Черкаси на веб-порталі «Судова влада України» у вкладці «Прес-центр» опубліковано 147 повідомлень, із них підготовлених прес-секретарем суду особисто – 134.

На сторінці судової установи у соціальній мережі Facebook розміщено – 209 публікацій.

За підтримки керівництва суду 18 липня 2019 року керівником апарату суду – Лесею Дзюман було створено канал на популярному відеохостингу YouTube, який завдяки простоті та зручності використання, став одним із найпопулярніших місць для розміщення відеофайлів.

Таке рішення було прийнято з метою інформування широкого кола громадськості у формі відеопрезентацій, відео, відеотрансляцій про діяльність суду, зміни в законодавстві та про новини, які відбуватимуться не тільки в Придніпровському районному суді м. Черкаси, а й взагалі в судовій системі України.

Інформація у вказаному форматі є цікавою та корисною. Підписатися та слідкувати за нашим каналом можливо за посиланням - https://www.youtube.com/channel/UC6UHTUWfolpS-l4DmWfRxPQ

У Придніпровському районному суді м. Черкаси щороку затверджується План проведення навчань з працівниками апарату судової установи у системі підготовки та підвищення кваліфікації, яким передбачено проведення суддею-спікером, прес-секретарем навчань з питань особливостей та основних вимог до комунікації в кризових ситуаціях в суді. Крім того, працівникам апарату суду повідомлено про алгоритм дій у випадку перебування представників ЗМІ в приміщенні суду.

Протягом 2019 року до Придніпровського районного суду  м.Черкаси надійшло 4 письмових запити від представників регіональних ЗМІ, на які прес-секретарем оперативно надано відповіді.

Запити ЗМІ частіше надсилають до суду засобами електронного сервісу, а подекуди - поштовим відправленням.

Відсутні випадки скарг, зауважень представників ЗМІ з приводу відсутності відповіді, неповноти, несвоєчасності надання інформації. На усні звернення представників ЗМІ актуальна інформація надається вчасно і в межах дозволеного законодавством обсягу.

В разі перебування представників ЗМІ в приміщенні суду у зв’язку з розглядом справ, що мають суспільний резонанс – випадків надходження письмових чи усних скарг, зауважень, вимог чи інших пропозицій щодо організації співпраці прес-служби зі ЗМІ не було.

Відсутні у звітному періоді випадки судового оскарження фактів неналежного розгляду запитів представників ЗМІ, відмови    в акредитації та припинення акредитації представникам мас-медіа, цензури, іншого незаконного втручання у професійну діяльність засобів масової інформації з боку посадових осіб судової установи. 

Прес-секретарем щодня постійно проводиться моніторинг публікацій у електронних ЗМІ.

Саме ефективна комунікація та партнерські відносини є запорукою підвищення довіри громадськості до судової влади України та підвищення її іміджу, над чим сумлінно працює і Придніпровський районний суд м. Черкаси.

 

      Прес-секретар                                                              А.М. Бєляєва