Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В часи, коли Україна проходить через дуже складний період своєї історії, актуальною проблемою виступає поняття державної зради. Розпочнемо з визначення.
Відповідно до статті 111 Кримінального кодексу України під державною зрадою трактується умисне вчинення громадянином України діяння, яке заподіяло шкоду територіальній цінності,суверенітетові, обороноздатності, недоторканості, економічній, державній чи інформаційній безпеці України. В умовах збройного конфлікту або воєнного стану під державною зрадою розуміють шпигунство, надання іноземній організації, державі, її представникам допомоги в реалізації підривної діяльності проти української держави.
Яке покарання за державну зраду Батьківщині?
Статтею 111 Кримінального кодексу України передбачено наступне покарання: позбавлення волі від 12 до 15-ти років з або без конфіскації майна.
Важливо: від кримінальної відповідальності можуть бути звільнені громадяни України, які не погодились на виконання злочинних завдань і добровільно повідомили про свій зв’язок з представниками іноземної організації або іноземної країни органам державної влади.
В умовах воєнного стану за державну зраду та диверсію передбачене максимальне покарання: позбавлення волі на строк від 15-ти років або довічне ув’язнення з конфіскацією всього майна.
Якщо факт державної зради доведено, будь-яка амністія до осіб, які скоїли даний злочин, не застосовується.