Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Черкасах завершив роботу круглий стіл «Належні та допустимі докази у справах про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173-2 КУпАП», який був організований та проведений ГО «PREVENT».
Засідання круглого столу розпочала керівник голова ГО «PREVENT». З привітальним словом до учасників круглого столу виступили Черкаській міський голова Анатолій Бондаренко, начальник Управління ювенальної превенції НПУ Василь Богдан та депутат Верховної Ради України Олег Арсенюк.
Проблема ефективного захисту прав та інтересів жертв домашнього насильства, особливо дітей - є важливим питанням встановлення в Україні європейських стандартів норм права, їх дотримання. Відповідно, і розуміння цієї проблеми представниками різних гілок влади, на які покладено вирішення цього питання.
Мета зустрічі фахівців - сформувати єдині підходи щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 173-2 КУпАП з позиції незалежності та допустимості доказів для органів Національної поліції та впровадження єдиного підходу до розгляду вказаної категорії справ в судах, оскільки суд за матеріалами справи, має винести законне, обґрунтоване, зважене та справедливе рішення щодо захисту жертв насилля, притягнути до відповідальності винних, що і є завершальним етапом проходження цих прав.
Начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан акцентував увагу присутніх на важливості реалізації права дітей на захист від домашнього насильства.
А суддя Верховного Суду Ольга Ступак розглянула проблемні моменти у втіленні європейських стандартів - дитина-свідок=потерпілий і право на відшкодування шкоди.
Іншими доповідачами було акцентовано увагу на положеннях узагальнення судової практики щодо розгляду справ про адміністративні порушення в Черкаській області за 2021-2022 роки, проблемні питання втілення у практичну площину програми для кривдників, закриття справ про адміністративні порушення, передбачені ст. 173-2 КУпАП з підстав малозначності.
У круглому столі з обговорення порушених питань також взяла участь суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Світлана Позарецька, виступ якої присвячено темі: «Суб’єкти провадження у справах про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173-2 КУпАП».
Зокрема, суддя акцентувала увагу присутніх на доказах, якими можуть підтверджуватися родинні зв’язки суб’єкта цього правопорушення, тобто фізичною особою, яка перебуває у відносинах із потерпілою особою. Також зупинилась на питаннях застосування норм законодавства щодо забезпечення дотримання процесуальних прав учасників провадження.
Верховним Судом, Черкаським апеляційним судом спільно з суддями судів першої інстанції було розроблено рекомендації судам щодо практики розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.173-2 КУпАП.
Висловлюємо подяку: судді Верховного Суду Ользі Ступак, начальнику Управління ювенальної превенції Національної поліції України Василю Богдану, голові Черкаського апеляційного суду Юрію Сіренку та суддям Ігорю Поєдинку, Володимиру Бородійчуку, Людмилі Василенко, Оксані Карпенко, судді Соснівського районного суду м. Черкаси Ользі Кончиній, судді Черкаського районного суду Олександру Мірошниченку та всім учасникам цього заходу.