Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, вшановуючи знаменну дату, у залі засідань Придніпровського районного суду м. Черкаси відбулися урочисті збори. Церемонія розпочалася з Державного Гімну України. Після цього, судді та працівники апарату суду вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих героїв-воїнів, захисників України, які загинули за світле майбутнє нашої держави,
Голова Придніпровського районного суду м. Черкаси Олена КАЗИДУБ, привітала працівників суду зі святом: «Незалежність, це не просто слово, це певний шлях і у нього є своя ціна. Сьогодні, у 547-й день війни, ми відзначаємо велике національне свято – День незалежності України. Вчора ми святкували день державного прапора. Прийміть мої сердечні вітання з нагоди цих свят. На жаль, українці його зустрічають серед зруйнованих міст і сіл, на полі кривавого бою, з повітряними тривогами, з великим болем в серці від неймовірних втрат. Але ми віримо в збройні сили України і в близьку перемогу незалежної, соборної, демократичної, процвітаючої України. Зичу Вам всім, міцного здоров’я, щастя. Плідної праці, мирного неба над головою, гідної заробітної плати. Щоб Ваша важка та ефективна праця була на благо українського народу та зміцнення авторитету судової влади. Зі святом! Слава Україні».
В.о.керівника апарату Лариса ВОВК, привітала присутніх зі святом та представила колективу нову працівницю канцелярії суду Анну Валах, яка урочисто склала присягу державного службовця.
Суддя-спікер В’ячеслав ПІКОВСЬКИЙ: «Всі ми знаємо, що вчора 23 серпня, Україна відзначала День Державного прапора. В багатьох регіонах піднімався стяг. Цю традицію започаткували депутати Верховної ради України, які в 1991 році занесли синьо-жовтий стяг у будівлю Верховної ради. Але є маленька історія нашої черкаської землі. Український стяг вперше був піднятий, саме в місті Черкаси 23 серпня 1990 року. У нас є відеоархів того дня. Пропоную переглянути історичну подію - перше підняття Українського прапору на центральній площі в Черкасах. Сьогодні, цей прапор зберігається в Черкаському краєзнавчому музеї».
Вперше, в залі суду переглядалося історичне відео (відео переглянути можна за посиланням https://fb.watch/mD4cR2YHGO/)
«В ті часи осуджувався націоналізм. Люди не могли вільно проявляти свою любов до батьківщини. І патріоти, які зважилися на цей важливий для держави крок, за підняття прапора отримали штраф у розмірі заробітної плати. Саме так виборюється державність і незалежність. Цей прояв любові до національної символіки, ми маємо передавати наше надбання дітям» - підсумував В’ячеслав ПІКОВСЬКИЙ.