flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Професійне спілкування молодих юристів

23 жовтня 2023, 15:10

20 жовтня студенти 2-го курсу спеціальності 081 «Право» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького разом із викладачем судового права Світланою ОБРУСНОЮ відвідали Придніпровський районний суд м. Черкаси та були присутні під час судового розгляду кримінального провадження за обвинуваченням громадянки України Н. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України (вчинення крадіжки в умовах воєнного).

Під час судового розгляду студенти були захоплені високим професіоналізмом головуючої судді Тетяни КОМПЛЄКТОВОЇ. Майбутні правники мали можливість ознайомитись з практичною реалізацією положень  кримінального та кримінально-процесуального законодавства, взяти участь у попередньому судовому засіданні з кримінального провадження, а також при розгляді справи та винесенні вироку.

Із початком війни введено воєнний стан, а згодом прийняті закони, які змінили Кримінальний кодекс України (далі – КК України), посиливши кримінальну відповідальність за ряд злочинів в умовах воєнного стану. Вчинення крадіжки в умовах воєнного стану – одразу кваліфікується за ч. 4 ст. 185 КК, за що передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років. Прокурор під час проведення підготовчого судового засідання вважала можливим призначити судовий розгляд даного кримінального провадження у відкритому судовому засіданні, інші учасники кримінального провадження проти зазначеного прокурором не заперечували.

У відкритому судовому засіданні суддя Тетяна КОМПЛЄКТОВА розглянула обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за обвинуваченням громадянки  України Н., яка має на утриманні неповнолітню доньку, не судимої, у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

За результатами судового розгляду, керуючись ч. 3 ст.349, ст.368-370, ст.373, ст.374 КПК України,  суд ухвалив визнати громадянку Н. винною у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України та призначити їй покарання у виді позбавлення волі строком на 5 (п’ять) років. На підставі ст. 75 КК України звільнити громадянці Н. від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 (один) рік. Відповідно до п.п. 1,2 ч. 1 ст. 76 КК України покласти на громадянину Н. наступні обов'язки: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу пробації; повідомляти уповноважений орган пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання. Вирок набирає законної сили після спливу закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ч. 2 ст.395 КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

 Після засідання  куратор та студенти подякували судді Тетяні КОМПЛЄКТОВІЙ, судді-спікеру В’ячеславу ПІКОВСЬКОМУ та керівництву  Придніпровського районного суду м. Черкаси за цікавий та пізнавальний  судовий розгляд та спілкування.

Викладач судового права Світлана ОБРУСНА: «Основним завданням навчального закладу є підготовка студентів до ефективного виконання професійних функцій у майбутньому. Саме тому дуже важливо, щоб студенти ще під час навчання залучались до юридичної практики, відвідували судові засідання, спілкувалися із суддями та працівниками апарату суду. Сподіваємося на подальшу конструктивну співпрацю з фахівцями в галузі юриспруденції. Це цікавий досвід для студентів, який допоможе теоретичні знання приміряти у практичній площині та зорієнтуватись у різноманітті юридичних професій у майбутньому».

Про унікальний простір професійного спілкування молодих юристів, студентів-правників з органами судової влади, можливість творчого застосування здобутих знань, умінь і навичок, а також участь суду в професійній підготовці майбутніх спеціалістів в галузі юриспруденції, а також спілкування з суддею-спікером та проведенням студентами у залі суду  прес-конференції – у наступній публікації.