flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Голова суду Олена КАЗИДУБ, керівник апарату Леся ДЗЮМАН та суддя-спікер В’ячеслав ПІКОВСЬКИЙ - учасники круглого столу «Проблеми формування правової держави в Україні»

07 грудня 2023, 20:07

7 грудня на базі Черкаського інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля відбувся круглий стіл «Проблеми формування правової держави в Україні» за участю практичних працівників правоохоронних і судових органів та  науково-педагогічних працівників.

У тому числі за участю спікерів - професора кафедри управління у сфері цивільного захисту Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України, д.пол.н., Миколи ТОМЕНКА; судді-спікера Придніпровського районного суду м. Черкаси В’ячеслава ПІКОВСЬКОГО; професора кафедри державно-правових дисциплін Навчально-наукового інституту Економіки і права Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, д.ю.н. Світлани ОБРУСНОЇ; начальника юридичного сектору Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України, капітана с.ц.з. Дмитра СЬОБКА.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся заступник начальника інституту з навчальної та наукової роботи, доктор технічних наук, професор, полковник служби цивільного захисту ЧІПБ Олег МИРОШНИК: «Щиро вітаю учасників і дякую всім за значний інтерес та можливість взяти участь в роботі круглого столу. Проведення подібних заходів вже стало гарною традицією у нашому навчальному закладі, яка, безумовно, триватиме й надалі. Бажаю плідної співпраці, конструктивного обміну науковими доробками та цікавими ідеями».

Робота круглого столу розпочалася з урочистого нагородження переможців олімпіади з «Теорії та історії держави і права, студентів 1-3 курсу спеціальності 081 "Право". 1 місце отримала студентка 2 курсу Катерина ЖИЛА, 2 місце студентка 1 курсу - Анна БУША,  3 місце студентка 3 курсу Валерія БРУС.

Також, під час заходу були заслухані  доповіді спікерів про інститут єдиного та подвійного громадянства, адміністративно-правове забезпечення електронного суду в Україні, про проблемні питання забезпечення ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби.

Суддя-спікер Придніпровського районного суду м. Черкаси В’ячеслав ПІКОВСЬКИЙ, у листопаді 2023 року став одним із учасників тренінгового курсу національного Проєкту «HELP» (освіта в галузі прав людини для юристів), в тому числі під час війни -  «Права людини в збройних силах» і сьогодні є доповідачем круглого столу з даної теми.

В’ячеслав ПІКОВСЬКИЙ: «Військовослужбовці мають такі ж права людини, як і інші громадяни нашого суспільства, але часто їх права порушуються, або обмежуються. Деякі з цих прав можуть бути юридично і законно обмежені за певних умов. Військовослужбовці збройних сил ніколи не можуть бути позбавлені будь-яких прав людини в повному обсязі. І за даним питанням повинен бути постійний та посилений контроль, особливо в умовах воєнного стану».

Керівник апарату суду Леся ДЗЮМАН, підтримала важливу тему теоретико-правового аспекту адміністративно-правового забезпечення електронного суду і звернула увагу учасників круглого столу, що: «Стрімкий розвиток сучасних інформаційних технологій вплинув на всі сфери людської діяльності та став незмінним засобом ефективного управління, в тому числі й у сфері організації роботи суду та здійснення правосуддя. Але для успішного подальшого впровадження електронного суду в Україні, крім удосконалення законодавства, необхідно провести технічно-інформаційне переоснащення судів та вирішити кадрове забезпечення».

«Надзвичайна важлива та актуальна тема даного круглого столу у складні часи для нашої держави. Права людини в умовах війни – це окремий пласт відповідальної роботи, який сприятиме державі та громадянському суспільству, щоб ці права було забезпечено на належному рівні.  Активна участь громадян у суспільно-політичному житті, побудові правової держави неможлива без їх юридичної поінформованості та правової культури. Остання включає в себе знання права, повагу до закону, готовність виконувати закон, уміння користуватися законодавством у практичному житті, бажання та готовність боротися з правопорушеннями. Незалежність суду – одна з суттєвих умов формування правової держави, а доступність судового захисту для громадян – це своєрідний показник того, як близько суспільство підійшло до побудови правової держави. Нам потрібно докласти ще багато зусиль для того, щоб Україна вийшла на стандарти суспільного, правового та політичного життя, який дасть їй змогу почувати себе рівною серед інших правових держав» -  підсумувала по завершенню круглого столу голова суду  Олена  КАЗИДУБ.

Наприкінці заходу всі учасники отримали відповідні сертифікати.