Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
19 лютого 2025 року Придніпровським районним судом м. Черкаси у справі за обвинуваченням громадянина Н. ухвалено вирок, згідно з яким затверджено угоду від 14.02.2025 про визнання винуватості, укладену між прокурором Черкаської обласної прокуратури та обвинуваченим Н. за участю захисника у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.114-1 КК України (Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період).
Діяння, виражалося у втручанні в законну діяльність ЗСУ, створенні перешкод та перепон, спрямованих на недопущення, припинення та заборону проведення окремих дій чи маневрів.
У підготовчому судовому засіданні обвинувачений Н. визнав повністю винуватим себе у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч.1 ст.114-1 КК України вказав, що час, місце та спосіб скоєння ним кримінального правопорушення, описаного в обвинувальному акті, викладені вірно, вказані обставини відповідають подіям, що відбувалися в дійсності, і він їх в повному обсязі підтверджує. У скоєному - щиро розкаявся і зазначив, що заключивши відповідну угоду про визнання винуватості, він цілком розуміє надані йому законом права, а також роз’яснені йому судом наслідки укладення та затвердження вказаної угоди. При цьому підтвердив, що здатен реально виконати взяті на себе відповідно до угоди зобов'язання та просив суд затвердити угоду про визнання винуватості та призначити узгоджене покарання. Крім того, обвинувачений вказав, що вищезазначена угода про визнання винуватості укладена ним з прокурором добровільно, без застосування будь-якого насильства, примусу та погроз. Розуміє, що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення його до кримінальної відповідальності за ст.389-1 КК України.
Громадянина Н. судом визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.114-1 КК України, і призначено йому узгоджене сторонами покарання на строк 5 (п’ять) років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України обвинуваченого звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 3 (три) роки з покладанням визначених законодавством обов’язків.
На дату публікації, вирок не набрав законну силу.
Додатково:
Із прийняттям нового КПК України (від 13.04.2012, набрав чинності 20.11.2012), запроваджено кримінальне провадження на підставі угод, а саме укладення угоди між прокурором та обвинуваченим про визнання винуватості та угоди про примирення між потерпілим та обвинуваченим (стаття 468 КПК України), що дає змогу скоротити час кримінального провадження, оскільки одразу після досягнення угоди остання невідкладно надсилається до суду для її затвердження. Відповідно до частини 3 статті 469 КПК України КПК України угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Укладення угоди про примирення може ініціюватися в будь-який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку (частина 5 статті 469 КПК України). У кримінальному провадженні, в якому беруть участь кілька потерпілих від одного й того ж кримінального правопорушення, угоду може бути укладено лише з усіма потерпілими (частина 8 статті 469 КПК України). Якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання. Угоди мають на меті, з одного боку, пом’якшення покарання обвинуваченого, а з другого – зменшення навантаження на систему здійснення правосуддя у кримінальних справах, процесуальне спрощення розгляду справ.
Єдиний державний реєстр судових рішень: справа № 711/1263/25