Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
23 квітня 2025 року Придніпровський районний суд м. Черкаси розглянув у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження відносно громадянина України Ч. обвинуваченого у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.
Суд постановив Ухвалу про призначення до судового розгляду у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження на 08 травня 2025 року о 15 годині 30 хвилин в залі судових засідань Придніпровського районного суду м. Черкаси та зобов’язав орган з питань пробації скласти та надати суду досудову доповідь відносно обвинуваченого.
Клопотання прокурора відділу Черкаської обласної прокуратури про продовження покладених обов’язків при обранні запобіжного заходу у вигляді застави – суд задовольнив. Продовжив обвинуваченому дію обов’язків, покладених на нього при обранні запобіжного заходу у вигляді застави, строком на 2 місяці, тобто до 22.06.2025 року, включно, а саме:
- вчасно прибувати за кожною вимогою до прокурора, суду;
- не відлучатися за межі с. Червона Слобода, Черкаського району, Черкаської області та м. Черкаси без дозволу прокурора, суду;
- повідомляти прокурора, суд про зміну свого місця проживання;
- утриматися від спілкування в будь-якій формі (особисто, через знайомих, шляхом телефонного зв’язку чи через мережу Інтернет) з потерпілою та свідками у даному кримінальному провадженні;
- утриматися від одержання, зданого ним до уповноваженого органу державної влади, паспорту, що дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
- носити електронний засіб контролю.
Додатково:
Підготовче судове засідання в судовому провадженні у першій інстанції є обов'язковою і самостійною стадією кримінального процесу, в якій суд визначає можливість на законних підставах призначати кримінальне провадження до судового розгляду.
ч.2 ст.286 КК України
Частина 2 статті 286 Кримінального кодексу України охоплює випадки порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспортних засобів особами, які керують транспортом, що призвели до тяжких наслідків, таких як смерть людини або заподіяння тяжких тілесних ушкоджень. Ця стаття передбачає суворіше покарання порівняно з основною частиною 1, акцентуючи увагу на серйозності наслідків. Закон спрямований на забезпечення захисту учасників дорожнього руху, посилюючи відповідальність за недбалість або необережність, що призводить до трагічних наслідків.
Покарання за скоєння ДТП із постраждалим із тяжкими тілесними ушкодженнями, або якщо наступила смерть — караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.