flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Честь, гідність і ділова репутація! На сторожі правосуддя!

24 квітня 2025, 09:29

Придніпровським районним судом м. Черкаси прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за позовом громадянина України Коваленка А.В. до Бондаренка А.В., Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «ВІККА» про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування недостовірної інформації. Розгляд справи проходить за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін.

У розпочатому 23.04.2025 підготовчому відкритому судовому засіданні в режимі відео конференції, позивача представляв адвокат Ковальчук Я.В.. Також у судове засідання прибули Черкаський міський голова А.Бондаренко, керівник ТОВ ТРК «ВІККА» С.Кузляєв з адвокатом В.Макеєвим, представники громадськості, місцевого самоврядування та медіа. До суду надійшло клопотання від адвоката відповідача про відкладення підготовчого засідання, оскільки в цей час він бере участь в іншому судовому засіданні. Наступний судовий розгляд призначено на 15.05.2025 року о 15 години в приміщенні Придніпровського районного суду м. Черкаси за адресою: 18603, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316.

Судові спори, пов’язані із захистом гідності, честі та ділової репутації, привертають до себе увагу громадян, медіа та мають важливе суспільно-політичне значення. Розвиток інформаційних технологій надав змогу особам розповсюджувати інформацію будь-якого змісту серед необмеженого кола людей, що може призвести до неправомірного зловживання цим шляхом розповсюдження недостовірної інформації. Відновити права, порушені поширенням недостовірної інформації, можливо в досудовому порядку, але в більшості випадків єдиною можливістю відновлення прав є звернення за захистом до суду. Вибір способу захисту особистого немайнового права (права на повагу до гідності та честі, права на недоторканість ділової репутації), належить позивачеві. Особа, право якої порушено, може обрати як загальний, так і спеціальний способи захисту свого права, визначені законом, який регламентує конкретні цивільні правовідносини.

При вирішенні дифамаційних спорів, суд з одного боку знаходить баланс між двома конституційно гарантованими правами: правом на свободу думки і слова, правом на вільне вираження своїх поглядів та переконань. З іншого боку -  право на повагу до людської гідності, гарантіями невтручання в особисте і сімейне життя та судовим захистом права на спростування недостовірної інформації.