flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація щодо подій в Придніпровському районному суді м. Черкаси 08.12.2017 року.

08 грудня 2017, 12:42

          08.12.2017 року суддя Дунаєв С.О. повідомив збори суддів Придніпровського районного суду м. Черкаси про те, що 07.12.2017р. ним як слідчим суддею, розглядалося клопотання слідчого ГУ НП в Черкаській області про застосування запобіжного заходу. Під час розгляду справи в залі судових засідань були присутні вільні слухачі. По закінченню проголошення ним судового рішення за наслідками розгляду даної судової справи, що відбулось 08.12.2017р. о 00 год. 15 хв. присутні в залі люди висловили своє незадоволення змістом такого рішення, внаслідок чого відмовились випускати суддю та секретаря судових засідань із зали судових засідань. З числа вільних слухачів, які були присутні в залі судових засідань, було близько 20-30 осіб, чоловічої статі, які стали поводитись агресивно, висловлювати погрози в бік судді, виражаючи бажання та намір завдати шкоди його здоров'ю та майну. Внаслідок таких подій до 03год 00хв суддя разом з секретарем перебував  в залі судових засідань разом з громадськістю, намагаючись вгамувати агресивний настрій присутніх. Проте це не дало ніякого результату, у зв’язку з чим працівники Національної поліції, які здійснювали заходи із підтримання громадського порядку, забезпечили судді і секретарю вихід із зали судових засідань. В цей час агресивно налаштовані особи розпочали за допомогою меблів, якими оснащений зал судових засідань, блокувати проходи до сходів та приміщення суду, яке відокремлене від центрального проходу. Натомість, вихід із будівлі суду був заблокований натовпом сторонніх осіб, внаслідок чого виникла штовханина, що загрожувала здоров'ю всіх учасників цих подій та майну будівлі суду. Задля недопущення ескалації конфлікту суддя вирішив повернутися на робоче місце де провів всю ніч. При цьому кілька особливо агресивних осіб чоловічої статі виявляли реальні наміри зашкодити здоров'ю судді шляхом погроз завдання ударів, а також неодноразово висували вимоги негайно ухвалити інше судове рішення, погрожуючи фізичним насильством, знищенням належного судді майна, а також завданням насильства щодо членів його сім'ї. Всі ці події супроводжувались висловлюваннями деяких з цих осіб та їх зверненням до судді у нецензурній та принизливій формі.

            В результаті подій, які відбулися вночі 08.12.2017 року пошкоджено майно суду.

            Рішенням зборів суддів Придніпровського районного суду м. Черкаси від 08.12.2017 року вирішено повідомити про ситуацію, що склалася Раду Суддів України, Вищу Раду Правосуддя, Державну судову адміністрацію України, Генеральну прокуратуру України, Прокуратуру Черкаської області, ГУНП в Черкаській області.

Звертаємо увагу, що нещодавно в залі судових засідань №4 Придніпровського районного суду м. Черкаси було проведено ремонт та заміну меблів.