Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
6 грудня 2017 року в рамках проведення в Черкаському державному технологічному університеті Тижня права, з ініціативи кафедри історії України та суспільних дисциплін, відбувся Круглий стіл на тему «Конституція України: гарант захисту прав людини».
Учасником Круглого столу також став суддя Придніпровського районного суду міста Черкаси – Піковський В’ячеслав Юрійович. В своєму виступі останній окреслив основні проблеми судового захисту прав людини та напрямки їх вирішення, звернув увагу учасників круглого столу на продовження активної фази реформування судової гілки влади.
«Забезпечення прав і свобод людини, визнання їх авторитету як визначальної мети розвитку суспільства і держави - єдино можливий шлях до стійкого розвитку громадянського суспільства, що повинне бути сформоване в Україні. Судова влада в Україні виступає як основна юридична гарантія захисту прав і свобод людини і громадянина. Саме тому одним із найважливіших кроків на шляху здійснюваної в Україні судовоправової реформи та розбудови демократичної системи судової влади стала реалізація основоположних правових гарантій здійснення правосуддя із забезпечення гарантованих Конституцією прав і свобод людини і громадянина. Судовий захист є найвищою формою гарантії прав людини. Це підтверджується не лише свідомістю громадян демократичного суспільства, а й конструкцією державного механізму, у тому числі судової системи і рівнем суддівського корпусу. Ефективний механізм судового захисту прав людини - це найбільш універсальний демократичний інструмент правової держави. У теперішній час судова форма захисту прав і свобод, а також інтересів людини і громадянина, що захищаються законом, є основною. Право на судовий захист одне з конституційних прав людини та громадянина і на відміну від інших прав воно є гарантією інших прав і свобод. У цьому якраз полягає його особлива і головна цінність. Затвердженню судового захисту, покликаного не тільки відновлювати порушені права громадян, але й підвищувати відповідальність органів державної влади і посадових осіб з дотримання прав людини, повинні сприяти продовження судової реформи та участь України в міжнародних договорах і конвенціях. Розширення сфери судового втручання і процедури усунення наслідків порушення прав і свобод громадян можна назвати критерієм демократизації суспільства, підтвердженням значимості в ньому загальнолюдських ідеалів, підпорядкування здоровому глузду і моральним цінностям», - наголошує В’ячеслав Піковський.