Задати питання
flag Судова влада України

В Придніпровському районному суді м. Черкаси відбулася зустріч суддів судів Черкаської області з представниками Експертної служби МВС України.

28 лютого 2018, 12:53

 Під час розслідування злочинів та розгляду цивільно-правових спорів в суді будь-якої категорії нерідко виникає необхідність у використанні спеціальних знань.  Дотримання певних правил при призначенні експертиз  допоможе експерту дати однозначний, повний, обґрунтований та коректний висновок, а слідчому чи суду скоротить час проведення досудового розслідування чи судового розгляду.  

З метою за забезпечення правосуддя України незалежною, кваліфікованою і об’єктивною експертизою у зв’язку зі змінами в процесуальному законодавстві, 27.02.2018 року  в приміщенні Придніпровського районного суду м. Черкаси  за ініціативи та сприяння Територіального управління Державної судової адміністрації в Черкаській області було проведено зустріч представників судів Черкаської області  з представниками Черкаського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Зустріч була присвячена змінам в судовій системі, які стосуються Експертної служби та особливостям призначення окремих видів експертиз.

На зустрічі були присутні начальник ТУ ДСА України в Черкаській області Шевченко С.В. та   заступник управління Будченко Ю.М., завідуючий сектором Сектор організаційного забезпечення діяльності судів та судової статистики ТУ ДСА України в Черкаській області Копитіна Т.Д., голова Придніпровського районного суду м. Черкаси Угорчук В.В. та керівник апарату Дзюман Л.В. , судді Придніпровського та Соснівського районних судів м. Черкаси, Черкаського районного суду.

В режимі відеоконференцзв’язку участь прийняли представники інших судів Черкаської області.

Черкаський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України представляли – директор Черкаського НДЕКЦ МВС України Аксьонов В.В. та його заступники Бугайчук О.І. і  Туренко В.А.,  завідувач відділу спеціальних видів експертизи Шкурдода С.В., завідувач відділу інженерно-технічних та економічних досліджень Халявка В.В. та завідувач відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень – Бруньов О.О.

В рамках даної зустрічі директор Черкаського НДЕКЦ МВС України Аксьонов В.В.  звернув увагу на основні зміни щодо діяльності Експертної служби, її можливості у проведенні окремих видів експертних досліджень та зупинився на проблемних питаннях, що виникають під час їх проведення. 

«Якщо слідчий чи суд не може зорієнтуватися в якісному та кваліфікованому призначенні конкретної експертизи, буде доцільним завчасно проконсультуватися в експертній установі за відповідним напрямком, можливо погодити перелік питань, на які можливо буде надати відповідь, виходячи із обставин справи. На цій же стадії можливо уточнити іншу, не менш важливу інформацію стосовно об’єктів дослідження (надання доступу експерту, необхідності застосування руйнуючих методів під час дослідження тощо) та необхідної кількості порівняльних зразків. Не менш важливим є і вимоги щодо правильного оформлення як постанови чи ухвали про призначення експертизи, так і самого висновку експерта відповідно до нормативних документів», - зауважив Василь Аксьонов.

Судді-учасники зустрічі мали можливість задати питання, які найбільш часто виникають при призначенні того чи іншого виду експертизи, зокрема щодо строків проведення експертизи, якісних та кількісних вимог до матеріалів, які направляються на її проведення тощо.

 Учасники  отримали посібник «МОЖЛИВОСТІ ЕКСПЕРТНОЇ СЛУЖБИ», який  містить ключові рекомендації щодо порядку призначення та проведення експертиз.

Зустріч пройшла в активній діловій формі, теплій та дружній атмосфері. Як показує практика, спільне обговорення проблемних питань позитивно сприяє їх вирішенню.