flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Придніпровський районний суд м. Черкаси відкрив свої двері для студентів Національного університету "Одеська юридична академія"

13 квітня 2018, 15:44

13 квітня 2018 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в межах заходу «День відкритих дверей» знову приймав гостей – студентів. Бажання відвідати суд виявили студенти-правники 1-го курсу  Черкаського факультету Національного університету "Одеська юридична академія". Програма Дня відкритих дверей була насиченою та різноманітною.

Зустріла гостей керівник апарату суду Леся Дзюман. 

Молоде покоління уважно вислухало історію створення Придніпровського районного суду м. Черкаси та короткий інструктаж стосовно правил етичної поведінки у суді. Леся Дзюман стисло ознайомила учасників заходу з діяльністю суду та інноваційними підходами до роботи, а також зазначила, що проведення таких заходів позитивно впливає на формування правосвідомості громадян та рівня довіри до суду. Відвідувачі дізналися про завдання суду та нововведення у законодавстві з питань судоустрою. Також у доступній для студентів формі роз’яснено порядок надання та отримання інформації, порядок звернення до суду.

Екскурсія розпочалася з ознайомлення з інформацією, яка розміщена на стендах суду та з кімнати прийому громадян. Так, керівник апарату пояснила, як здійснюється прийом громадян та/або представників організацій, підприємств, установ, зокрема, щодо самої роботи та посадової особи, яка веде такий прийом.

Ознайомлення з роботою апарату суду розпочалось у відділі прийому та реєстрації (канцелярії суду). Вікторія Полосіна пояснила майбутнім юристам про реєстрацію, рух документів, що надходять до суду та порядок роботи з ними в програмі Д-3, секретарями суду та Альона Моргун продемонстровали порядок реєстрації справ про адміністративні правопорушення, ведення обліково–статистичних карток. Наталія Гайдай зупинилася на порядку звернення до виконання судових рішень.

Архіваріус Світлана Носенко ознайомила студентів зі специфікою роботи архіваріуса: повідомила, хто і як може замовити копію рішення, який порядок надання інформації, як відбувається знищення справ, строк зберігання яких закінчився. Відвідувачам продемонстрували  підшивки  рішень суду починаючи з 1944 року, що неабияк вразило гостей. 

Помічник судді Сергій Окрушко поділився досвідом роботи на займаній посаді, наголосив на неабиякій відповідальності, яка покладена на кожного працівника апарату суду.  

Секретар судового засідання Марина Євтушенко розповіла учасникам заходу про порядок формування судових справ, фіксування судового засідання технічними засобами, здійснення судового провадження у режимі відеоконференції (дистанційне судове провадження).

Студентам було продемонстровано роботу апаратного комплексу «АККОРД» та “True Conference Client”.      

Найцікавішим було відвідування судових засідань з розгляду кримінального провадження суддів в складі колегії під головуванням Олександра Степаненка та цивільної справи під головуванням судді - заступника голови суду Владислава Шиповича. По завершенню судових засідань судді провели бесіду із студентами та відповіли на питання, які їх цікавили.

У фінальній частині, за підсумками проведеного Дня відкритих дверей учасники заходу висловили подяку керівництву суду за проведений захід, а представники суду у свою чергу дякують студентам за їх щирий інтерес, палаючі очі, активність та уважність! 

На завершення керівник апарату Леся Дзюман запропонувала учасникам заходу заповнити відповідні анкети та на згадку про захід вручила завідувачу кафедри Черкаського факультету Національного університету "Одеська юридична академія" Сергію Юрку подарунок.