Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Судова практика: Використання банком права на позасудове звернення стягнення на предмет іпотеки припиняє наступні вимоги іпотекодержателя щодо виконання боржником основного зобов’язання, в тому числі нарахованих відсотків.
Згідно з частиною шостою статті 36 Закону України "Про іпотеку" після завершення позасудового врегулювання будь-які наступні вимоги іпотекодержателя щодо виконання боржником основного зобов’язання є недійсними.
Відповідно до частини третьої статті 33 Закону України "Про іпотеку" звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється на підставі рішення суду, виконавчого напису нотаріуса або згідно з договором про задоволення вимог іпотекодержателя.
З огляду на встановлені господарськими судами попередніх інстанцій обставини набуття Банком права власності на земельну ділянку (предмет іпотеки, який забезпечує виконання зобов’язання боржника за кредитним договором) у передбаченому Законом України "Про іпотеку" та договором іпотеки позасудовому порядку шляхом набуття права власності на предмет іпотеки, враховуючи положення частини шостої статті 36 Закону України "Про іпотеку", Верховний Суд погодився з висновком місцевого господарського суду про наявність підстав для відхилення грошових вимог Банку - процентів, нарахованих за кредитним договором, оскільки Банк вже набув право власності у позасудовому порядку на предмет іпотеки, який забезпечував виконання цього ж договору.
Постанова Верховного Суду від 15 березня 2018 року у справі № 927/84/16 - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/72822886