flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

08 травня 2018, 15:47

Шановні червонохрестівці, волонтери та активісти Товариства!

Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця —   одне з найбільш благородних свят нашого часу.  Сердечно вітаємо вас із святом!

Цей день об’єднує мільйони людей в усьому світі, для яких допомога іншим стала справою життя, покликом серця. Професіональнім, самовідданість, чуйне ставлення до людей, прагнення допомогти знайти вихід зі скрутної ситуації, повірити в себе і свої можливості – це визначальні складові заслуженої шани і подяки за таку нелегку працю.

Щиро зичимо кожному міцного здоров’я, наснаги, родинного тепла, завжди позитивного настрою та гармонії з навколишнім світом.

Нехай квітуча весна, що настала, завжди буде з вами, ставши запорукою щасливого   життя, здійснення усіх найзаповітніших мрій і задумів, а набутий життєвий досвід множить успіхи й професійні досягнення!

 

З вдячністю та повагою, колектив

Придніпровського районного суду м. Черкаси

 

 

 

Інформативно: День Червоного Хреста і Червоного півмісяця заснований на честь швейцарського гуманіста Анрі Дюнана, який народився цього дня в 1828 році. У середині минулого століття з його ініціативи вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв. У 1863 р. за його ініціативою була скликана конференція, що поклала початок міжнародному товариству Червоного Хреста.

Офіційно назву Міжнародний Червоний Хрест було затверджено в 1928 р. на 13-й міжнародній конференції в Гаазі, де був прийнятий статут організації, який змінювався згодом у 1952 і 1965 роках.

На 25-й міжнародній конференції ЧХ, що відбулася в жовтні 1986 р., було затверджено нову назву організації - Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Завдання МКЧХ - надання допомоги пораненим, хворим і військовополоненим під час збройних конфліктів, допомога жертвам стихійних лих. Основні принципи діяльності руху - гуманність, неупередженість, добровільність, єдність, універсальність.

В царській Росії товариство Червоного Хреста було створено в травні 1867 р. під назвою «Товариство опіки поранених і хворих воїнів»; в 1918 р. воно було перетворене на Пролетарський Червоний Хрест; в 1925 р. був утворений Союз Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця СРСР.

Сьогодні Червоний Хрест працює у 176 країнах світу.