Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З 05 по 09 листопада 2018 року в місті Києві, Національною школою суддів України було проведено підготовку помічників суддів і консультантів місцевих загальних та апеляційних судів Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської і Чернігівської областей та міста Києва.
В даній підготовці взяла участь участь помічник судді Придніпровського районного суду м. Черкаси – Ірина Кудренко, про що отримала відповідний Сертифікат.
Під час занять було вивчено наступні питання, передбачені Програмою:
- Загальні застереження щодо застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Застосування статті 6 Конвенції. Особливості застосування практики Європейського суду з прав людини у кримінальному провадженні.
- Застосування Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в цивільному судочинстві.
- Влада та владна діяльність: сутність, складові. Державне управління та публічне управління: сутність та співвіднесеність понять. Види державного управління. Принцип поділу влади та чітке розмежування її функцій і повноважень. Механізм стримувань та противаг гілок влади.
- Державне управління та сталий розвиток України. Відповідальність суб’єктів управління. Принципи етичної поведінки державних службовців. Державне управління та політико-управлінська еліта.
- Актуальні питання запобігання та протидії корупції в Україні. Правове регулювання конфлікту інтересів у сфері правосуддя.
- Особливості співпраці помічника судді із прес-секретарем суду та суддею-спікером. Несподіване інтерв’ю. Методика комунікативної діяльності помічника судді та консультанта суду.
- Українське ділове мовлення. Мистецтво правового письма та процесуального документування. Складання процесуальних документів. Особливості правопису із врахуванням змін та доповнень до сучасного ділового стилю під час складання проектів судових рішень.
- Новели Цивільного процесуального кодексу. Процедура врегулювання спорів за участю судді.
- Огляд судової практики Верховного Суду в цивільних справах.
- Прийняття рішень судами України в умовах політичної нестабільності.
- Особливості судових експертиз. Питання їх призначення і проведення.Напрямки розвитку судової експертизи в контексті новел чинного законодавства.
- Емоційний клінінг як основа професійного здоров’я та запобігання професійного вигорання у діяльності працівників апарату суду. Емоційна самодопомога та її сфери.
- Розвиток емоційної компетентності та гармонізація балансної моделі життя. Емоційне лідерство та «погода» у колективі. Комунікативна взаємодія та професійні компоненти.
- Написання судових рішень в контексті Кримінального процесуального кодексу України.
- Оцінка доказів у кримінальному процесі.
Навчання проводилося у формі інтерактивних лекцій з елементами практичних занять, здійснювався перегляд презентацій, проводилися дискусії та обговорення, виконувалися вправи.