flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

VII Міжнародний судово-правовий форум: обговорили зміни, що відбулися у сфері правосуддя за останній рік і виклики майбутнього

18 червня 2019, 09:45

Протягом 12-13 червня 2019 року у м. Києві тривав VII Міжнародний судово-правовий форум, організаторами якого виступили: редакція газети «Юридическая Практика», Вища рада правосуддя (ВРП), Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ), Координатор проектів в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). 
На запрошення організаторів вищевказаного заходу, участь у форумі від Придніпровського районного суду м. Черкаси брав суддя – спікер – В’ячеслав Піковський.

Форум зібрав широке коло фахівців задля обміну досвідом, обговорення загальних проблем під час проведення судово-правової реформи.
Відкриття заходу розпочалося зверненнями до присутніх з промовою заступника голови Верховного Суду, голови Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду – Богдана Львова, який зауважив, що судовій владі важливо отримати зворотній зв'язок від суддів та представників юридичної спільноти, тих хто, відчув переваги і недоліки реформування і буде сприяти недопущенню нових помилок.
Привітав присутніх член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – Сергій Прилипко, підкресливши, що пишається тим, що був причетним до формування нового Верховного Суду та висловив впевненість у тому, що суддівська робота – є найвищим ступенем кваліфікації юриста.
Від організаторів, присутніх на зібранні, вітав шеф-редактор газети «Юридична Практика» - Рустам Колесник .
Крім того, координатор Ради з питань судової реформи (в 2014-2019 роках), адвокат - Олексій Філатов звернув увагу, що головним елементом законодавчих та інституційних змін за підсумком судової реформи – є незалежність судової влади, яка гарантується шляхом впровадження конкурсних процедур, відсторонення парламенту від питання призначення суддів та за допомогою інших інструментів.
Голова Вищого антикорупційного суду – Олена Танасевич розповіла учасникам стосовно проблематики створення та запуску роботи Вищого антикорупційного суду (ВАС) в умовах сьогодення.

У фокусі вищевказаної професійної форми спілкування:
- Судова RE:Форма – оцінка ключових змін і проекція в майбутнє;
- Сучасні виклики для органів суддівського самоврядування;
- Актуальні правозастосовчі практики (включено сесії присвячені судовому захисту власності та вирішення кредитних спорів, а також кримінальній відповідальності;
- Міжнародні спори та арбітраж. Застосування Конституції судами: теорія та практика в українських реаліях;
- Законодавче забезпечення судової системи:реалії та перспективи;
- Актуальні правозастосовчі практики (Корпоративні спори та Публічна служба і трудові відносини);
- Obliko morale:перспективи створення єдиних етичних стандартів для сфери правосуддя;
- Шляхи альтернативного вирішення спорів.
Форум став майданчиком для експертних дискусій та обміну думками суддів, адвокатів, прокурорів, представників юридичного бізнесу, органів влади, відомих учених, вітчизняних і міжнародних фахівців.
В’ячеслав Піковський підкреслив, що даний захід є важливим та корисним для практикуючих правників різних професій, саме такі комунікації призводять до спільного знаменника у роботі, покращуючи її результати та допомагають віднайти нові проблеми і взяти їх на озброєння. Тому, з року в рік, значення проведення форуму такого масштабу тільки зростає.

Прес-служба суду