Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
17 вересня 2019 року у місті Києві Національною школою суддів України у співпраці з проектом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» проведено другий установчий семінар для слухачів дистанційного курсу для суддів «HELP курс для внутрішнього переміщення”. Вказаний курс розрахований для працівників юридичної професії.
Участь в заході взяв і суддя-спікер Придніпровського районного суду м. Черкаси – В’ячеслав Піковський.
З нагоди відкриття семінару до учасників звернулися проректор Національної школи суддів – Наталія Шукліна та керівниця проекту Ради Європи – Ганна Христова, а також співробітник HELP відділу Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи – Анна Медарська–Лазова, яка власне і представила присутнім платформу HELP та ознайомила зі змістом дистанційних курсів HELP.
Програма другого установчого семінару HELP курсу передбачала опанування учасниками наступних питань:
- проблеми внутрішнього переміщення в Україні: Європейські стандарти та національні виклики;
- основні проблеми судового захисту прав внутрішньо переміщених осіб;
- ознайомлення з HELP курсом Ради Європи з питань внутрішнього переміщення та національними адаптаційними матеріалами;
- практичні аспекти впровадження HELP курсу Ради Європи.
Важливим є те, що більшість учасників дистанційного курсу самі є внутрішньо переміщеними особами і в даний час працюють в судах, які були переміщені із зони конфлікту.
Унікальність платформи HELP полягає у вдалому поєднанні багатьох курсів різноманітної тематики.
Довідково:
Проект HELP запроваджується в межах дій Плану Ради Європи для України на 2018-2021 роки з метою посилення спроможності внутрішньо переміщених осіб, переміщених фахівців, закладів та установ, а також інших ключових партнерів впливати на покращення системи захисту прав людини та доступу до правосуддя в Україні відповідно до стандартів Ради Європи. Тривалість курсу :квітень 2018-вересень 2020 року.
Проект HELP спрямований на розширення можливостей і посилення спроможності внутрішньо переміщених осіб (ВПО) активно впливати на покращення системи захисту прав людини та доступу до правосуддя в Україні. Ця мета досягатиметься, зокрема, через безпосереднє залучення та представленість самих ВПО у всіх процесах, що відбуваються в межах Проекту та у партнерстві.
Проект сфокусується на трьох напрямках:
- посилення спроможності переміщених фахівців, закладів та установ через удосконалення компетенцій фахівців з числа переселенців та органцій, що працюють з наслідками внутрішнього переміщення, поліпшення послуг для ВПО та здійснюваних самими ВПО, а також через зміцнення потенціалу переміщених закладів та установ за допомогою адресно запропонованих інструментів і тренінгів;
- вдосконалення нормативно-правової бази та юридичної практики стосовно внутрішнього переміщення через впровадження механізмів та процедур, що базуються на стандартах захисту прав ВПО;
- розширення можливостей для участі та інтеграції ВПО на місцевому та регіональному рівнях, зокрема, через залучення громадських організацій, переміщених фахівців та представників переміщених закладів та установ до розробки та впровадження проектів, націлених на вирішення актуальних проблем ВПО.
Більш детально можна ознайомитися за наступним посиланням: https://www.coe.int/uk/web/help-country/about-help
Прес-служба суду