flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбувся тренінг присвячений культурі мовлення

25 жовтня 2019, 18:31

“Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови…” (Максим Рильський)

Рівень мовної культури є важливим аспектом формування іміджу державного службовця й установи, в якій він працює. Підвищення мовної культури - нагальна необхідність професійної діяльності державних службовців, а розвиток і вдосконалення мовної культури є актуальним завданням сьогодення. 
Так, сьогодні у приміщенні Придніпровського районного суду м. Черкаси відбувся тренінг на тему: «Культура фахової мови». Інтерактивне навчання проведено завідувачкою кафедри Методики навчання, стилістики та культури української мови Навчально – наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (далі – кафедра), докторесою педагогічних наук, професоресою – Тетяною Симоненко (Тетяна Симоненко) за ініціативи керівництва суду.

У тренінгу брали участь працівники апарату суду, суддівський корпус установи представив – Сергій Дунаєв.

На початку зустрічі Тетяна Симоненко повідомила, що нею у співпраці з колегами кафедри, проаналізовано певну кількість текстів процесуальних документів з Єдиного державного реєстру судових рішень. Тож, протягом перебігу тренінгу учасники виконували практичні завдання, які допомагали виявляти помилки, які найчастіше мають місце у текстах процесуальних документів. 

Присутні на заході із захопленням брали активну участь у виконанні практичного завдання, що передбачало редагування тексту.
Продукування текстів на найвищому рівні – презентують високу компетентність фахівця, зауважила Тетяна Симоненко.

Наприкінці зустрічі, з метою контролю якості отриманих знань проведено тестування та експрес-опитування.

Від імені присутніх, керівник апарату – Леся Дзюман та суддя - Сергій Дунаєв висловили вдячність за цікаве та змістовне навчання. 

Саме тренінгові форми навчання повністю охоплюють увесь потенціал людини: рівень та обсяг її компетентності (соціальної, емоційної та розумової), самостійність, спроможність до ухвалення рішень, взаємодії, зауважила Леся Дзюман та висловила сподівання на подальші зустрічі в такому форматі. 
Тетяна Симоненко відзначила, що подібні зустрічі дають поштовх для розуміння кожним рівня своїх знань, а тому - є дуже корисними. 
Важливість різних форм навчання полягає у тому, щоб прокинути допитливість, зацікавленість до вивчення української мови – наголосила пані Тетяна. Крім того, закликала присутніх плекати в собі прагнення стати кращими та не бути байдужими до культури мовлення. 
Цікавий діалог, гарний настрій, взаємодопомога та взаєморозуміння супроводжували перебіг тренінгу. Насамкінець, на добру згадку, відбулася спільна фотосесія.

Пресслужба суду